×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Albánie
  2. Albánie
  3. Místa
  4. Dajti

Dajti

Lokalita: Albánie Albánie Dajti
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Národní park Dajti

Lesy bohaté na divokou zvěř, unikátní lanová dráha, nádherné výhledy i zimní sněhové čepice nabízí národní park Dajti. K jeho vyhlášení došlo v roce 1966 a zásluhou své dobré polohy u Tirany patří k nejvíce navštěvovaným přírodním lokalitám celé Albánie.

Pohoří a národní park Dajti (Parku Kombëtar i Malit te Dajtit) se nachází východně od albánské metropole. Táhne se zhruba od města Krujë na severu až k Elbasanu na jihu. Jeho celková rozloha dosahuje asi 294 kilometrů čtverečních.

Rozhlédněte se z „Balkónu nad Tiranou“

Díky svému převýšení se pohoří dobře rýsuje při pohledu z Tirany. Asi 600 výškových metrů pod jeho nejvyšší a nejvýznačnější vrchol Mali i Dajtit (1 613 m n. m.) vede od roku 2005 kabinová lanovka (jediná v Albánii). Poskytuje úchvatný výhled na hory, na hlavní město a při dobrém počasí dokonce i na 40 kilometrů vzdálené Jaderské moře.

Národní park Dajti umožňuje provozování četných outdoorových aktivit včetně projížděk na koni. K jeho dalším magnetům se řadí jezero Bovilla s tyrkysově zbarvenou vodou, půvabné údolí řeky Erzen nebo veřejně přístupné jeskyně Pellumbas.

  • Neváhejte tedy a navštivte NP Dajti v Albánii.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím