×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Aruba
  2. Aruba
  3. Místa
  4. Ayo a Casibari

Ayo a Casibari

Lokalita: Aruba Aruba Ayo a Casibari
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Skalní formace Ayo a Casibari

Monolitické skalní formace Ayo a Casibari patří ke vděčným turistickým cílům na Arubě. Pyšní se neobvyklými tvary, které připomínají ptáky nebo draky, rostou kolem nich kaktusy a běžně se tady vyskytují ještěrky. Vznik těchto podivuhodných kamenných útvarů na plochém písečném ostrově zatím nikdo uspokojivě neobjasnil.

Obě formace se nacházejí nedaleko vulkanického vrcholu Hooiberg (165 m n. m.) a dělí je od sebe pouhých 2 600 metrů (vzdušnou čarou). Ayo najdete u vesnice stejného jména nedaleko severního pobřeží, Casibari se tyčí více u středu ostrova poblíž Paradery.

Historie a současnost skalisek Ayo a Casibari

Útvary Ayo a Casibari znali už staří Arawakové, původní obyvatelé Aruby, kteří je využívali k předpovědi počasí a zanechali zde po sobě několik petroglyfů. Vy si je můžete projít pomocí systému stezek, schodů a úzkých tunelů.

Skaliska Ayo a Casibari mají červenohnědou barvu a nepřesahují plochu půl hektaru. Vystupují nad okolní polopouštní krajinu a za jasného dne poskytují panoramatický výhled nejen na Arubu, ale dokonce až na pobřežní Venezuely na jihoamerickém kontinentu.

  • Neváhejte tedy a navštivte Ayo a Casibari na Arubě.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím