×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Aruba
  2. Aruba
  3. Místa
  4. Bubali

Bubali

Lokalita: Aruba Aruba Bubali
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Ptačí útočiště Bubali

Mokřady Bubali (Bubali Bird Sanctuary) sice nemají žádný oficiální status chráněného území, přesto představují dokonalou přírodní oázu na západě Aruby. Můžete tady pozorovat nebývalé množství trvale hnízdícího či migrujícího ptactva, ale také ještěrky, želvy a další živočichy.

Bubali (Bubaliplas) se nachází na okraji letovisek Noord a Bubali. Ulice J. E. Irausquin Boulevard ho odděluje od břehů Karibského moře na západě, třída L. G. Smith Boulevard na východě zajišťuje spojení s metropolí Oranjestadem.

Bubali a jeho opeření obyvatelé

Oblast Bubali zabírá plochu zhruba půl kilometru čtverečního. Původně ji zásobovala upravená voda z ostrovní čistírny, v současnosti ji s mořem spojuje vodní kanál na jihozápadním okraji. Další slatiniště se rozlévají severním směrem.

Od velkého, červeného větrného mlýna holandského typu na okraji ptačího útočiště Bubali vede pěšina k pozorovací věži s pěkným výhledem na celý prostor. Uvidíte z ní například potápky, kormorány, lysky, chřástaly, ostralky, čírky, volavky, kukačky a řadu dalších opeřených krasavců.

  • Neváhejte tedy a navštivte ptačí útočiště Bubali na Arubě.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím