×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Filipíny
  2. Filipíny
  3. Místa
  4. Filipínské Kordillery

Filipínské Kordillery

Lokalita: Filipíny Filipíny Filipínské Kordillery
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Filipínské Kordillery, ráj rýže a vulkánů

Pohoří Filipínské Kordillery na ostrově Luzon ukrývá celou řadu zajímavých míst v čele s rýžovými terasami v okrese Banaue. Pět skupin z těchto „rýžových zahrádek“ (barangaje Bangaan, Batad, Hungduan, Mayoyao a Nagacadan) tvoří od roku 1995 součást světového dědictví UNESCO. Nikoliv náhodou se jim často říká „Osmý div světa“.

Filipínské Kordillery (za španělské nadvlády nazývané Nueva Provincia) se táhnou od Luzonského průlivu na severu až k pohoří Sierra Madre na jihovýchodě ostrova. Vyhaslá sopka Pulag, jejich nejvyšší bod, dosahuje nadmořské výšky 2 926 metrů. Banaue, nejznámější z rýžových obcí, se od ní nachází asi 40 kilometrů severně (vzdušnou čarou) v provincii Ifugao.

Na výletě Filipínskými Kordillerami

Tisíce let staré rýžové terasy Filipínských Kordiller leží v nadmořské výšce kolem 1 500 metrů. Táhnou se od úpatí hor do výšky několika stovek metrů a zavlažují je kanály, kterými proudí voda z horských potoků a pramenů.

Na území Filipínských Kordiller se rozkládá hned pětice národních parků: Cassamata Hill, Mount Data, Balbalasang-Balbalan, Northern Luzon Heroes Hill a Mount Pulag. Kromě zmiňovaného vyhaslého vulkánu se zde tyčí trojice termálně aktivních sopek Binuluan (2 329 m n. m.), Santo Tomas (2 260 m n. m.) a Patoc (1 865 m n. m.).

  • Neváhejte tedy a navštivte Filipínské Kordillery na Filipínách.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím