×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Kypr
  2. Kypr
  3. Místa
  4. Famagusta

Famagusta

Lokalita: Kypr Kypr Famagusta
Typ: Město

Náš názor

Famagusta, metropole severního Kypru

Město s mnoha historicky zajímavými památkami v severovýchodní, turecké části Kypru, to je Famagusta, obehnaná mohutnými středověkými hradbami. Jejím nejzajímavějším objektem ve starobylém jádru je gotická katedrála sv. Mikuláše, od 16. století mešita Lály Mustafy Paši.

Famagusta (necelých 50 tisíc obyvatel) se rozkládá na východním pobřeží Kypru, v části patřící momentálně Turecku. Jižně od ní leží význačná letoviska Ayia NapaProtaras, severovýchodním směrem se táhne „nekonečný“ poloostrov Karpas.

Od magických pláží po město duchů Varoša

Famagusta (řecky Ammóchostos, turecky Magusa) vznikla už ve 4. století před Kristem jako Arsinoe. O kráse zdejších pláží svědčí její pozdější jméno Ammóchostos („Skryté v písku“), latinsky Famagusta. K dalším pamětihodnostem města vedle katedrály patří starý přístav, pevnost Othellova věž nebo klášter sv. Barnabáše.

Speciální atrakcí Famagusty je tzv. „město duchů“, čtvrť Varoša. Jedná se o bývalé vyhlášené a mimořádně rušné rekreační středisko, které však po turecké anexi severního Kypru (1974) zůstalo opuštěné a neuvěřitelně zpustlo.

  • Neváhejte tedy a navštivte Famagustu na Kypru.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím