×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Napříč Madagaskarem autem, letadlem či autobusem

Lety na Madagaskar ze zahraničí jsou vesměs odbavovány na mezinárodním letišti Ivato nedaleko metropole Antananarivo. Je zároveň i základnou místních aerolinek Air Madagascar, zajišťujících většinu vnitrostátní letecké přepravy. V jednom z nejpopulárnějších letovisek na ostrůvku Nosy Be funguje též menší letiště Fascene.

Na silnici

Silniční síť na Madagaskaru je v katastrofálním stavu, asfaltové povrchy existují pouze na několika spojnicích mezi většími městy a v oblíbených resortech Nosy Be a Nosy Boraha. Jinak budete potřebovat terénní automobil, ideálně i s místním řidičem, vesměs zároveň zkušeným průvodcem – zejména chcete-li se dostat do odlehlejších oblastí. Běžná cena se pohybuje od 50 do 150 eur za den.

Madagaskar-Dopravni-protredky-na-Madagaskaru.jpg

Taxi-brousse, sdružení soukromých přepravců, jehož ceny jsou pevně diktovány státem, je nejčastější prostředek dálkové přepravy. Jako vozidlo poslouží cokoliv, co má čtyři kola a motor, a dopravci mají ve městech i jakási nádraží. Jízdní řády neexistují, linky bývají přeplněné a často cestujete i s drobným domácím zvířectvem.

Autobusová doprava téměř neexistuje. Ve velkých městech chaoticky jezdí minibusy, obvykle beznadějně přecpané. Proto je v aglomeracích lepší využít taxislužeb. Jejich vozový park je taktéž zastaralý a ceny závisí výhradně na vaší schopnosti smlouvat. Taxametry téměř neuvidíte.

Vlaky a volové

Na Madagaskaru jsou v provozu pouze čtyři železniční tratě, avšak velmi nespolehlivé a vlaky mívají až několik hodin trvající zpoždění.

Chcete-li si v odlehlých končinách užít místního koloritu a trochu dobrodružství, svezte se specifickým dopravním prostředkem zvaným sarety. S tímto volským potahem sice cestujete závratnou rychlostí až 5 km za hodinu, ale je to laciné a v těžkém terénu mnohdy příjemnější, než šlapat po svých.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím