×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!

Kde leží Turecká riviéra?

Středozemní pobřeží je především v oblasti mezi tureckými městy Antalya a Alanya pro své dlouhé písečné pláže a neustálý sluneční svit nazýváno Turecká riviéra. Je chráněno pohořím Taurus, které zadržuje dešťové mraky a navíc tvoří jedinečnou, malebnou kulisu prosluněným plážím.

K dalším významným letoviskům tady patří Belek, Side, Incekum a Konakli. U města Manavgat ústí do Středozemního moře stejnojmenná řeka s peřejemi a dalšími přírodními krásami v okolí. Hlavní město Ankara je odsud vzdáleno asi 500 kilometrů severním směrem, ostrov Kypr na opačnou stranu asi o polovinu méně.

Anatolská ekonomika a víra

Pro oblast jižní oblast Anatolie je typický chov ovcí, koz a krav, významný je i chov koní a oslů. Z průmyslu stojí za zmínku těžba černého a hnědého uhlí, zemního plynu, mědi, chromu, olova a uranu. Vyváží se především potraviny a textilní výrobky, dováží se hlavně stroje, paliva či dopravní prostředky.

01-Turecko-Turecka-riviera-Dlouhe-pisecne-plaze-a-krasne-more,-to-je-Turecka-riviera.jpg

Dominantním náboženstvím v oblasti je samozřejmě islám. Na turecké riviéře můžete navštívit téměř kteroukoliv mešitu, raději ale vynechte dobu modliteb, především o pátcích. Do mešity nesmíte vkročit v šortkách nebo v minisukni, ženy by měly mít i zakrytá ramena a vlasy. Ačkoliv to není oficiálně povinné, je slušné nechat za prohlídku drobný obnos.

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím