×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Kypr
  2. Kypr
  3. Místa
  4. Athalassa

Athalassa

Lokalita: Kypr Kypr Athalassa
Typ: Přírodní zajímavost

Náš názor

Národní park Athalassa, kout přírody u kyperské metropole

Zelená oáza na okraji Nikósie, tradiční místo odpočinku místních obyvatel i oblíbený výletní cíl turistů, to všechno je národní park Athalassa v srdci Kypru. Přestože se spíše jedná o městský lesopark než o národní park v pravém slova smyslu, jeho návštěvu vám můžeme vřele doporučit.

Národní park Athalassa se rozkládá na ploše necelých 9 kilometrů čtverečních. Vymezuje ho hlavní kyperské město Nikósie na severu, zelená linie OSN na východě, předměstí Geri na jihu a dálnice A1 na západě. Na jednom okraji se nachází univerzitní areál a na druhém hlavní nemocnice.

Co dělat v národním parku Athalassa

Jádro NP Athalassa tvoří četné lesíky a především několik jezer, zvláště Athalasské jezero v jihozápadní části parku. Žije u nich množství ptactva, ale i plazů a savců. Na 20 kilometrů stezek vybízí k procházkám a vyjížďkám na bicyklu.

Součástí národního parku Athalassa jsou sportovní a dětská hřiště, altánky a pikniková zóna. Návštěvnické centrum zahrnuje informace o zdejší fauně a flóře, zmenšený model celého areálu a další zajímavé údaje.

  • Neváhejte tedy a navštivte NP Athalassa na Kypru.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím