×

Máme radost, že se Vám nabídka líbí. Ozveme se co nejdříve!
  1. Aruba
  2. Aruba
  3. Místa
  4. Oranjestad

Oranjestad

Lokalita: Aruba Aruba Oranjestad
Typ: Město

Náš názor

Oranjestad, okouzlující metropole Aruby

Hlavní město Aruby, nevelký Oranjestad, představuje nejnavštěvovanější místo ostrova. K jeho atrakcím se řadí přístav, maják, pevnost Fort Zoutman a věž Willema III. Při toulkách historickým centrem můžete využít dobovou tramvaj, jezdící po jednokolejné trati dlouhé 1 900 metrů mezi náměstími Plaza Comercio a Welcome Plaza.

Oranjestad vyplňuje podstatnou část západní poloviny ostrova u Karibského moře. Rozkládá se u jihozápadního pobřeží Aruby mezi resortem Punta Brabo a mezinárodním letištěm Internationale luchthaven Koningin Beatrix.

Dějiny Oranjestadu a jeho zajímavosti

Město vzniklo jako Paardenbaai v holandském koloniálním stylu v roce 1796 kolem pevnosti Fort Zoutman. Dnes v Oranjestadu, který své jméno odvozuje od nizozemského krále Viléma I. Nizozemského (1772-1843), žije téměř 33 tisíc obyvatel.

Popularitu mezi turisty zajišťuje Oranjestadu také působivá architektura, příjemná atmosféra v ulicích a výhledy na modravý Karibik. Nakupovat lze ve venkovní tržnici na Royal Plaza nebo v obchodní galerii Renaissance Mall. K dispozici je i písečná pláž na jižním okraji města.

  • Neváhejte tedy a navštivte Oranjestad na Arubě.

Podobná místa

Chci získávat informace o zajímavých produktech a nabídkách a rád vám poskytnu zpětnou vazbu k vašim službám
Chci, abyste obsah a nabídky přizpůsobili mým zájmům a preferencím